Saç ekimi mi Protez Saç mı?

Saçsızlık, en büyük estetik problemlerinden biridir. Ülkemiz saç ekimi ve tasarımı konusunda en çok tercih edilen yerler arasındadır. Özellikle geçen sene ülkemize saç sağlığı için toplam 3 milyon turist gelmiştir. Bu gösteriyor ki yabancı turistler saç ekim ve protez saç ülkemizi seçiyor. Saç dökülme probleminiz var ve buna bir önlem almak istiyorsunuz ancak kararsızsanız biz size tercihleri sıralayalım.

Saç ekimi protez saça göre daha doğal ve daha kalıcı bir yöntemdir tabii ki. Öncelikle kendi saçınızın yerini hiçbir protez saç tutamaz ancak şunu belirtmeliyim ki hiçbir saç ekimide protez saçın sağlayacağı sıklığı size sağlayamaz. Ülkemizde saç ekimi konusunda marka olan isimlerle görüştüğümüz zaman doğal bir saç için verilen ücretler çok uçuk. Sektöründe lider bir saç ekimi uzmanı sık ve doğal bir saç için ortalama bir greft başına ( yani tek bir saç teli başına ) 3 euro istiyor. Yani sık bir ekim için ortalama 4bin greft ekim yaptırmanız gerektiğini düşündüğümüzde ortaya 12bin euro gibi bir rakam çıkıyor. Diğer alternatif ekim yerlerinin verdiği fiyat ise ortalama 5 ila 10 bin TL arasındadır ancak yapılan ekim sonuçları ortadadır.

Oysa ki ortalama 3 ila 5 bin TL arası bir rakama sizi yıllarca idare edecek bir protez saça sahip olabilirsiniz. Daha gür, daha şık ve daha estetik. Protez saç, saç ekimine göre ağrısız sızısı olmayan bir işlemdir. Saç ekiminden sonra beklediğiniz 1 yıl gibi beklemeye ihtiyacınız yoktur. Saç ekimi sonrası saçın oturması tam bir yıl sürmektedir. Protez saç sisteminde böyle bir şey söz konusu değildir ki saç ekiminin tutmama riskide bulunmaktadır. Protez saçı istediğiniz yaşta yaptırabilirsiniz ancak uzmanlar saç ekimi için erkeklerde özellikle 27 – 30 yaş sekmesini beklemesini söyler. Çünkü erkeklerde genelde saç dökülmesi 30 yaşına kadar devam etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kadınlar için Protez Saç başlıklı makalemizde bayan protez saç, bayanlar için protez saç ve kadınlar için protez saç hakkında bilgiler verilmektedir.