Protez saç kalıcı mıdır?

Protez saçlarının altyapısı kullanım ömrünü etkilemektedir. Daha doğal ve gerçek saça yakın protez saçların ömrü diğer saçlara göre daha kısadır. Oysa daha dayanıklı olan protez saçların ömrü daha uzundur. Türkiye’deki çoğu protez saç firması saçlar aynı olmasına rağmen protez saçlara model ismi takarak kendilerine ait olduğunu iddaa ederler oysa ki böyle bir şey yok. Kısaca protez saçların ortalama kullanım ömrü 1 ya da 1 buçuk yıl kadardır ancak ben en doğal ve en ince altyapıya sahip bir saç istiyorum diyorsanız bu süre 6 aya kadar inebiliyor. Türkiye’deki gözde sanatçılardan bazıları Full Lace ya da Half Lace ismi verilen protez saç sistemini kullanmaktadır.

Protez saç kullanım süresini uzatan etkenlerin başında yine siz varsınız. Saçınızı size anlatılan kullanım şekillerine uyarak ilerlerseniz kullanım ömrü uzar. Aklınızda ki tüm soruları müşteri temsilcimize ulaşarak cevaplarına ulaşabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmak bizlerin görevi.

Bir önceki yazımız olan Protez Saç Hakkında başlıklı makalemizde protez, protez saç ve protez saç uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir.