Protez Saç Bakımı

Protez saçlarınıza sahip oldunuz ancak peki ya bakımı? Her insan saçlarının ya da sakallarının bakımı için ortalama 20 – 25 günde bir berbere gitmekte. Protez saçınıza sahip olduktan sonra tıpkı berbere gider gibi bakım merkezlerimize geliyor ve deneyimli kuaförlerimiz tarafından traş ediliyor. Protez saçınız kafanızdan acısız bir şekilde sökülüyor ve rutin bakımları yapıldıktan sonra tekrar kafanıza monte edilip, fön çekilip şekil veriliyor. Protez saç bakımı yaşam standartlarınıza göre değişmektedir. Bu süreyi kısaltan en büyük etken yağlı ten ve çok fazla terlemek. Buna bağlı olarak çok fazla alkol tüketimide vücuttan ter olarak atıldığı için bakım sürenizi düşürecektir.

Protez saçınız kafanızdan sökülür ve alttaki deri medikal malzemelerimizle silinir ve kesilir. Ardından yanda kalan saçlarınız kuaförlerimiz tarafından kısaltılır ve isteğinize göre uzun bırakılır. Saçınız bakımdayken, kendi saçlarınız ve kafanız yıkanır ve kurutulur. Ardından bakımdan çıkan yumuşacık saçınız tekrar bölgeye monte edilir.

Protez saç yaptırmak istiyorum ancak bakıma gelmeyip kendim yapmak istiyorum diyorsanız bu da mümkündür. Bizlerden alabileceğiniz malzemeler ile bir ya da iki denemede bu işi yapabileceğinizden eminiz. Hali hazırda bir çok müşterimiz bakım merkezlerimiz yerine kendileri bakımlarını yapmakta ve bize sık sık danışmaktadır.