Protez Saç Bakım Ürünleri

Protez saç kullanımı, normal saç kullanımı ile hemen hemen aynıdır. Kendi saçlarınız bir ay içerisinde uzamaya başlar ve kuaföre gitme ihtiyacı duyarsınız, Protez saç bakım periyotlarıda bu şekildedir. Bir ay içerisinde bakım yapmanız gerekmektedir. Kimileri bu süreyi çok uzun söylesede protez saç bakım periyotu genellikle 15 – 30 gün arasıdır. Protez saçınızın bakımını saçınızı yaptırdığınız firmaya ya da evde kendiniz yapabilirsiniz tabii bunun için bir takım protez saç bakım malzemeleri ihtiyacınız bulunmakta.

1- C-22 Solvent Temizleyici

Protez saçınız kafanıza özel bant ve cild hassasiyetine sahip özel akışkan yapışkanlarla tutturulmaktadır. Aylık kullanımda bant ve özel yapışkan madde zamanla deforme olur ve etkisini kaybeder, bunun en büyük nedenlerinden biri çok fazla terlemedir. Eğer evde bakımınızı yapacaksanız C-22 Solvent spreyi ile önce kafanızdaki protez saçın dip kısımlarına sıkmaya başlayacaksınız. Solvent anında yapışkanı sökecektir yine çıkardığınız saçın bantlarını Solvent yardımıyla sökebilirsiniz.

C-22 Solvent Yapışkan Temizleyici

2- Walker Tape Ultra Hold Yapıştırıcı

Ultra Hold, Walker Tape üretimi harika bir yapıştırıcıdır. Su geçirmez, cilt dostudur. Ultra Hold ile yerleştirilmiş bir protez saç, havuz, deniz, duş gibi aktivitelerden etkilenmez. Protez saç denizde çıkar mı? Protez saç duşta çıkar mı? gibi sorularınızın adeta yanıtıdır, hayır asla çıkmaz. Solvent ile temizlediğiniz saçınızın bantlarını söktünüz ve yeni temiz bantları yerleştirdikten sonra Ultra Hold yapıştırıcıyı üzerine döker ve saçı tekrar kafanıza yapıştırırsınız. Bir ay kullanım ömrüne sahiptir ortalama.

Walker Tape Ultra Hold Yapıştırıcı

3- Walker Tape Ultra Hold Yapışkan Bant

Walker Tape, Ultra Hold yapışkan bant, temizlenen protez saçınızın alt yapısına uygulanır. Üzerine yapışkan sürmedende kafanıza monte edilebilir ancak kullanım ömrü daha kısadır. O yüzden üzerine yine Ultra Hold yapıştırıcısı sürmesi önerilir, Kaliteli ve cilt dostu bir üründür.

Walker Tape Ultra Hold Bant

Bir önceki yazımız olan Protez Saç Bakım Malzemeleri başlıklı makalemizde bakım malzemeleri ve protez saç malzemeleri hakkında bilgiler verilmektedir.