Erkek Protez

Erkek için Protez Saç Uygulaması

Erkek saç protez uygulaması ülkemizde son iki yıldır revaçta olan bir sistemdir.
Saç dökülmeleri erkekler çok sık görülen bir olaydır. Saçları seyrekleşen ya da dökülmeye başlayan erkekler bu sorunu çözmek için çeşitli alternatifler denemektedir.

Ülkemiz özellikle sağlık turizmi ile son dönemlerde çok yoğun yabancı turist ziyaretçi almaktadır. Turistlerin sıkıkla saç ekimi ve saç protez uygulamasını tercih ettiğini görüyoruz.

Kaliteli Protez Saç Çözümleri
Erkek Saç Protez uygulaması saç problemi yaşayan her yaşta olan bireylere uygulanabilmektedir. Yalnız çeşitli cilt problemi yaşayan erkekler için doktor raporu ile uygun olup olmadığı kontrol edilmektedir.
Erkekler de en az kadınlar kadar saçlarını önemsiyor.

Erkek Protez Saç Uygulaması

Saçları dökülen ya da dökülmeye başlayan erkekler ilk olarak psikolojik olarak depresyona sürüklenmektedir. Genelde bu durum aynada rahatsız olma ve sık sık şapka takma durumu ile devam eder.
Yeni nesil teknoloji ile saç dökülmesi eskisi gibi büyük bir problem değil artık. Bu problemle başa çıkmanın ağrısız sızısız tek yolu Erkek Protez Saç uygulamasıdır şüphesiz ki.
Erkeklerde saç kayıplarının bir çok nedeni olsada en büyük faktör genetikdir. Kullanacağınız kozmetik çözümler saç kayıplarını durdursa da önüne asla geçemeyecektir.

Erkeklerde Saç Dökülmesi


Erkek tipi saç dökülmesinin en büyük nedenlerinden birinin genetik olduğunu söylemiştik. Anne ya da baba tarafından sahip olunan bu gen ile saç dökülmesinin yaş ve yoğunluk durumu ne yazık ki belirlenemez.
Erkeklerde saç dökülmesi 40’lı yaşlara kadar devam edebilmektedir. Sağlıksız beslenme ile saç kayıpları hızlanmaktadır. Günümüzde erkekler de kozmetik bakımlarına çok önem vermektedirler. Saç, kaslar ve kas gücünün yanı sıra erkeklerde erkeklik ve erkekliğin somutlaşmış halidir. İyi tonlanmış bir vücutla birleşen kalın bir saç başı, testosteron dolu bir erkeğin algılanan görüntüsünü
belirtir. Kaslar ne kadar büyük ve saçlar o kadar kalınsa, bir erkeğin sondan bir önceki maçoloyu
simgeleyen erkeklik hormonu ile aşırı derecede yüklü olduğu anlamına gelir. Sonuçta, testosteron
genellikle cinsel istek ve dayanıklılıkla ilişkilendirilir ve eşanlamlıdır.

Protez Saç Çözümleri

Erkekler için protez saç uygulaması yapılırken herhangi cerrahi bir işlem yapılmamaktadır. Genellikle saç protezi yarım saatlik bir sürede tamamlanır. Protez saçı uygun kılan en büyük etkenlerden biride budur. Saç ekimi uygulamasının başından sonuna kadar iğne ile yapılması ve daha sonra ağrılı günlerin devam etmesi insanları saç protezi uygulamasını tercih etmeye itti. Protez saçınız saçınızın renginde ve tamamen saçınızın şekline göre tasarlanır böylelikle dışarıdan asla normal saçınızdan ayırt edilemez. Protez saç yaptırmak için saçlarınızın dökülmüş olması gerekmemektedir. Eğer saçlarınız seyret ve güçsüz ise yine yaptırabilirsiniz. Böylelikle daha sık ve daha gür taranabilen saçlar elde edersiniz.